Zajęcia

ZAJĘCIA W FIDZE Z MAKIEM

Na zajęcia prosimy zapisywać się mailowo lub telefonicznie.

Zajęcia odbywają się po zapisie minimalnej liczby uczestników dla danych zajęć.

Zachęcamy do zakupu karnetu, który jest tańszą i pewniejszą formą wejścia na zajęcia:)

Dzieci posiadające karnet posiadają pierwszeństwo wstępu na zajęcia.

Karnet jest ważny przez jeden miesiąc bez możliwości przeniesienia niewykorzystanych wejść na zajęcia na kolejny miesiąc.

 

 

"BALET"

Balet jest podstawą do nauki każdej techniki tańca. To, czego Twoje dziecko nauczy się w wieku przedszkolnym będzie procentowało w przyszłości. Dzieci uczą się podstawowych elementów baletu rozwijając się harmonijnie i wszechstronnie.

Poprzez połączenie zabawy i tańca prowadząca zajęcia stara się uwrażliwić dzieci na piękno. Ćwiczenia pomagają im zwiększyć sprawność ruchową, poprawić zwinność, rozwinąć świadomość ruchów oraz nadać im płynności i lekkości. 

Zalety baletu: poprawia koordynację ruchową, wdzięk i grację, wyrabia ogólne poczucie estetyki i dbałość o wygląd. Kształtuje prawidłową sylwetkę i wzmacnia mięśnie.

Zajęcia prowadzi Joanna Magiera, tancerka i pedagog baletu z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, studentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, pedagog baletu w Szkole Baletowej przy Operetce Dolnośląskiej oraz tancerka w Teatrze "SABAT" Małgorzaty Potockiej w Warszawie. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć nie tylko z zakresu tańca klasycznego, ale też innych technik tanecznych, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

Zajęcia odbywają się w środy:

godz: 16:15 - 16:50 grupa I dzieci w wieku 3 lat oraz starsze, które nigdy

                              nie chodziły na balet,

godz: 17:00 - 17:45 grupa II dzieci od 4,5 roku do 6 lat

godz: 17:45 - 18:30 grupa III dzieci w wieku 7+

Wiek dzieci: 3+

Czas trwania zajęć: 45 min, grupa I - 35 min.

Grupa: od 2 dzieci

Koszt: Grupa I - 37 zł jednorazowo, 128 zł karnet miesięczny (4 zajęcia)

 Grupa II i III - 40 zł jednorazowo, 140 zł karnet miesięczny (4 zajęcia)

  

 

"PIERWSZE KROCZKI"

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 12 do 24 miesiąca życia, które pobudzają ciekawość i wrażliwość dziecka. Oswajają także z nowym otoczeniem i obecnością innych dzieci podczas wspólnych aktywności.

Podczas spotkań proponowane są zabawy ruchowe, dotykowe (masażyki), a także muzyczne. Nie brakuje również części mini-plastycznej, podczas której lepimy z masy solnej, malujemy farbami, a także wyklejamy.

UWAGA: na zajęciach możemy się trochę pobrudzić!

Zajęcia prowadzi Agnieszka Smułkowska, psycholog i pedagog. Ukończyła Psychologię Społeczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Podyplomowe Studium Edukacji Początkowej i Reedukacji na Wydziale Pedagogicznym UW. Od kilku lat z zaangażowaniem i pasją prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci do lat 3. Prywatnie mama Frania i Stasia.

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki godz.9:30 - 10:15  

Wiek dzieci: od 12 miesięcy do 24 miesięcy , zajęcia wraz z opiekunem

Czas trwania zajęć: 45 min.

Grupa: od 2 dzieci

Koszt: 40 zł - jednorazowo, 140 zł karnet miesięczny obejmujący 4 zajęcia

 

 

"FIGOWE PRZEDSZKOLE" 

Karnet miesięczny za zajęcia 2x w tygodniu ( 8 zajęć) 400zł, jednorazowe wejście na zajęcia 59zł. 

Karnet miesięczny za zajęcia 1x w tygodniu (4 zajęcia) 200zł, jednorazowe wejście na zajęcia 59zł.

Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla dzieci od 2 do 3 lat, które za chwilę będą przekraczać progi prawdziwych przedszkoli. Udział w naszych zajęciach pozwoli dzieciom pokonać wiele barier, zminimalizować stres związany z przedszkolnym startem, nauczy funkcjonowania w grupie, oswoi z regułami panującymi w przedszkolach. Zajęcia prowadzone są w formie ciekawych zabaw w oparciu o znane i sprawdzone metody pedagogiki przedszkolnej. Maluchy podczas zajęć poznają piosenki, słuchają bajek, uczestniczą w zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych, malują, rysują, wyklejają. Uczą się kolorów, nazywania części ciała, rozpoznają zwierzęta oraz poznają mnóstwo ciekawych, nowych aktywności. Dzięki uczestnictwu w Figowym przedszkolu dzieci rozwijają wyobraźnię, odkrywają w sobie nowe talenty oraz doskonalą nowe umiejętności.

UWAGA: na zajęciach możemy się trochę pobrudzić!

Zajęcia prowadzi Agnieszka Smułkowska (poniedziałek, wtorek, czwartek)-  psycholog i pedagog. Ukończyła Psychologię Społeczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Podyplomowe Studium Edukacji Początkowej i Reedukacji na Wydziale Pedagogicznym UW. Od kilku lat z zaangażowaniem i pasją prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci do lat 3. Prywatnie mama Frania i Stasia.

W środę i piątek grupę prowadzi Paulina Kraśniewska - pedagog, doświadczona animatorka, pasjonatka tańca. Absolwentka Kolegium Nauczycielskiego oraz Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Na stałe współpracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc liczne imprezy i warsztaty. Za najważniejsze w swojej pracy uważa dobrą komunikację i uważne słuchanie. Z pasją prowadzi zajęcia z dziećmi do lat 3, które jeszcze nie rozpoczęły edukacji przedszkolnej.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, godz. 10:30 - 13:00

Wiek dzieci: od 2 do 3 lat

Czas trwania zajęć: 2,5 h

Grupa: od 3 do max.10 dzieci

Koszt: 400 zł karnet miesięczny obejmujący 8 zajęć w miesiącu ( 2 razy w tygodniu)

          200zł karnet miesięczny obejmujący 4 zajęcia ( raz w tygodniu)

  59 zł pojedyncze zajęcia (2,5 h bez karnetu)

Zapewniamy wszystkie materiały do zajęć oraz drugie śniadanie dla dzieci.

Osoba dorosła, z którą maluch przychodzi na zajęcia, może w nich uczestniczyć tak długo, aż dziecko będzie gotowe na samodzielne pozostanie w sali zajęć.

 

 

"GORDONKI"     

Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych prowadzone są wg teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona. Najistotniejszym elementem tej teorii jest audiacja, czyli zdolność słyszenia, analizowania i rozumienia muzyki. Zajęcia mają na celu rozwijanie zdolności muzycznych, która u każdego dziecka jest wrodzona. Tylko dzięki dbałości o wysoki poziom umuzykalniania możemy zapobiec utracie wrażliwości na dźwięki. Regularne uczestnictwo w zajęciach powoduje zwiększenie płynności mowy, lepszą dykcję, a także poprawę koncentracji uwagi i koordynacji ruchowej. Zajęcia prowadzone są w formie „śpiewanek i rytmiczanek”, kierowanych bezpośrednio do dzieci.

Maluchy osłuchują się z melodiami opartymi na skalach modalnych oraz poruszają się w zróżnicowanych rytmach. Najważniejszym instrumentem wykorzystanym podczas zajęć jest głos ludzki. Używamy bardzo mało słów, większość melodii i rytmiczanek wykonuje się na sylabach. Dzieci stopniowo uczą się jak tworzyć indywidualny język muzyczny, wyrażać siebie, komunikować się z dorosłymi i rówieśnikami, aż wreszcie – improwizować. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć są ciekawe rekwizyty korzystnie wpływające na wyobraźnię dzieci.

Zajęcia prowadzi Miruna (Milena Chypś). Lubi swoje rodzinne miasto - Turek. Do Warszawy przeniosła się w celu zgłębiania Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej, Pedagogiki na UW oraz by kształcić głos na Bednarskiej. Jest licencjonowanym instruktorem umuzykalniania metodą Gordona. Na co dzień pracuje z małymi dziećmi, prowadząc zajęcia teatralne, muzyczne i dydaktyczne. Śpiewała muzykę ska, jazz, pop-rock i piosenkę literacką. W duecie Panny z Turku zdobyła główną nagrodę na 44 studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Obecnie współpracuje z zespołami Lejdis bez Gentleman (muzyka pop-rockowa), Miruna et les Garcons (piosenka francuska) oraz z zespołem etno-folkowym Alter Etno. 

 

Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 9:30 oraz 16:30

Wiek dzieci: do 24 miesięcy

Czas trwania: 45 min.

Grupa: od 2 dzieci

Koszt: 40zł jednorazowo i 140zł karnet miesięczny obejmujący 4 zajęcia

 

"ŚPIEWAJĄCE BRZDĄCE"

 

To zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 3-5,6 lat, które łączą ze sobą elementy tradycyjnej rytmiki, metodę umuzykalniania wg E.E.Gordona, słuchanie muzyki wg B.Strauss, instrumentarium Orffa, ruch rozwijający wg W.Sherborne, taniec i dużo śpiewu! Czasem pojawiają się również elementy plastyczne: ciesz nienewtonowska, masa solna, farby :)

Na zajęciach dzieci przede wszystkim bawią się muzyką. Poznają za pośrednictwem zabawy, podstawowe pojęcia muzyczne, doskonalą swój najcenniejszy instrument - głos, rozwijają umiejętność samodzielnego tworzenia muzyki i muzycznej improwizacji, poznają różnorodność muzyczną. Na zajęciach uczymy się koordynacji ciała z muzyką, pracy w grupie, kreatywności, rozwijana jest wyobraźnia i zmysł słuchania. Nadrzędnym celem zajęć jest sprawienie, by dzieci pokochały muzykę, by obcowanie z nią sprawiało im radość i by czerpały z tego jak najwięcej satysfakcji.

Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 17:30

Wiek dzieci: od 3 do 6 lat

Czas trwania: 45 min.

Grupa: od 5 dzieci

Koszt: 40zł jednorazowo i 140zł karnet miesięczny obejmujący 4 zajęcia

 

"FIGOWE HARCE"

Figowe harce to zajęcia ruchowo-artystyczne dla dzieci w wieku 3-5 lat. Udział w zajęciach daje możliwość aktywnego spędzenia popołudnia w gronie rówieśników. Zajęcia prowadzone w formie zabaw ruchowych i plastycznych mają za zadanie wspierać rozwój dzieci oraz inspirować do poznawania otaczającego świata. Będziemy rysować, śpiewać, tańczyć, słuchać opowiadań.

Wszystkie aktywności przebiegają w oparciu cykl pór roku i pomagają zrozumieć otaczający świat.

Zajęcia poprowadzi Paulina Kraśniewska - pedagog, doświadczona animatorka, pasjonatka tańca. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i studentka Pedagogiki Specjalnej na APS. Na stałe pracuje jako
nauczyciel wspierający w klasie I. Współpracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc liczne imprezy i warsztaty. Za najważniejsze w swojej pracy uważa dobrą komunikację i uważne słuchanie. Z pasją prowadzi zajęcia z dziećmi do lat 3, które jeszcze nie rozpoczęły edukacji przedszkolnej

Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 17:00

Wiek dzieci: od 2 do 5 lat

Czas trwania zajęć: 1h

Grupa: od 3 do max 10 dzieci

Koszt: 45zł jednorazowo i 160zł karnet miesięczny obowiązujący 4 zajęcia

 

Chcesz dostawać listy od Figi?